میزان صادرات میگو ایران در سال 99

میگو نام یکی از جانوران دریایی است که ما ایرانیان از آن در طبخ غذا های مختلفی استفاده می کنیم. این محصول فواید خیلی زیادی برای سلامتی انسان دارد و پزشکان مردم را به خوردن آن توصیه می کنند. همه ساله میزان زیادی میگو از آب های جنوبی کشور برداشت شده و در بازار های بین المللی به فروش می رسد. میزان صادرات میگو ایرانی در سال 99 نسبت به سال های گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

میزان صادرات میگو ایران در سال 99

بررسی صادرات میگو پرورشی در سال

بررسی صادرات میگو پرورشی در سال میگو یک حیوان آبزی است که به صورت طبیعی در خلیج فارس رشد می کند. اما این میزان ممکن است جوابگوی تمام نیاز های داخلی کشور و بازار های خارجی که مصرف کننده میگو ایران هستند نباشد. به همین دلیل هم پرورش دهندگان ماهی، به تولید میگو پرورشی نیز می پردازند.

این محصول که با رعایت تمام اصول و نکات بهداشتی برای حفظ سلامت میگو پرورش می یابد، از مرغوبیت و کیفیت خیلی زیادی برخوردار است. به همین دلیل هم طرفداران زیادی در سطح کشور و دنیا دارد.

بررسی ها نشان داده است که میگو صادراتی کشور ما، از فروش بالایی در بازار های بی المللی برخوردار است. پس پرورش دادن میگو می تواند یک فعالیت اقتصادی بسیار سود آور برای ایران محسوب شود و سبب جذب سرمایه های ارزی گردد.

بیشترین میزان صادرات میگو ایران در سال، به کشور های همسایه ما چون عراق تعلق دارد. خیلی از کشور های عربی همچون قطر نیز از خریداران دائمی این محصول می باشند.

میزان صادرات میگو تولید داخل

میزان صادرات میگو تولید داخل میگو یک جانور دریایی است که گوشت آن همچون تمام آبزیان دیگر سرشار از مواد مغذی، ویتامین و پروتئین می باشد. از جمله غذاهایی که می توانید با میگو تهیه کرده و از خوردن آن لذت ببرید، میگو سوخاری است.

در این روش، میگو را مزه دار کرده و سپس با آرد سوخاری و تخم مرغ پوشش می دهند و در روغن سرخ می کنند. در نهایت میگو حالت ترد و پفکی جذابی پیدا می کند که خوردن آن برای کودکان بسیار لذت بخش است. این راه کاری است که با آن می توانید کودکان بد غذا را به خوردن تشویق کنید.

میگو سرشار از فسفر است و می تواند موجب تقویت شدن حافظه افراد شده، قدرت یاد گیری آن ها را نیز افزایش دهد. پس مصرف آن برای کودکان ضروری است.

شرکت صادرات میگو و ماهی، میگو تولید شده در داخل کشور را به میزان بالایی به کشور های همسایه ایران ارسال می نماید. این محصول غالبا به کشور های حاشیه خلیج فارس و منطقه آسیا صادر می شود. البته در سال های اخیر میزان صادرات اروپایی میگو ایرانی رشد چشم گیری داشته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما